Jamix Pilvialustamigraatio – Yrityksen kehittämishanke

Jaa tämä postaus

Toukokuussa 2021 Jamix aloitti hankkeen oman pilvialustansa kehittämiseen. Jamix haluaa hankkeella kehittää omaa digitaalista osaamistaan, edistää uuden teknologioiden käyttöönottoa ja parantaa laatua ja tuottavuutta kehittämällä pilvialustaa ja palvelutuotantoa.

Uudistetun pilvialustan avulla Jamix haluaa parantaa palvelunsa laatua ja toiminnan tuottavuutta ja tehokkuutta. Pilvialustan valmiit työkalut parantavat merkittävästi tehokkuutta ja säästävät työaikaa. Nämä kyvykkyydet antavat Jamixille paremmat mahdollisuudet kasvattaa liiketoimintaansa ja markkinaosuutta sekä Suomessa että kansainvälisesti.

Hankkeessa otetaan käyttöön monitorointi- ja testiautomaatiotyökaluja preferoiden julkisista pilvipalveluista löytyviä työkaluja.

Hanke alkoi 25.5.2021 ja päättyy 31.8.2022

Hanketta tukevat Keski-Suomen ELY-keskus ja Euroopan aluekehitysrahasto.

Jamixilla hanketta koordinoi Timo Lehto

Lue lisää artikkeleita

Keittiömestari Johanna Vilkman ja ravitsemuspäällikkö Isabelle Sandberg käyttävät JAMIX-keittiöjärjestelmää Careerialla.
Kokemuksia - JAMIX Asiakastarinat

JAMIX tuo helppoutta Careerian ateriapalveluiden hallintaan

Kuvassa yllä keittiömestari Johanna Vilkman ja ravitsemuspäällikkö Isabella Sandberg. Careeria on monialainen ammatillinen oppilaitos, joka tarjoaa koulutusta nuorille ja aikuisille Porvoossa, Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla.

Ateria 2026 - JAMIX G6 -keittiöjärjestelmä osastolla H4
JAMIX tapahtumissa

Ateria 2026 10.11.2026 Helsingin Messukeskus

Jamix on mukana julkisen ruokapalvelun ja sopimusruokailun maksuttomassa ammattilaispäivässä, Ateria 2026 -tapahtumassa, joka järjestetään 10.11. Helsingin Messukeskuksessa.  JAMIX G6 – Digitaalinen työkaveri ammattikeittiön toiminnanohjaukseen JAMIX